A SCIndikátor 2018 döntőseivel találkozhat a nagyközönség a Magyar Tudományos Akadémia Nagytermében.
Kincses Dániel, az Év Scindikátora és közönségdíjas 2018-ban, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Természettudományi Kar, Fizika Doktori Iskola hallgatója
Részecskegyorsítókkal az ősanyag nyomában
Dani az ELTE Fizika Doktori Iskola hallgatójaként már több mint 4 éve foglalkozik kísérleti részecskefizikával – ha pedig nem a világegyetem legkisebb építőköveit vizsgálja, akkor zenekarával próbál. Dani a fizikusi tanulmányok és a zene mellett a tudománynépszerűsítés iránt is érdeklődik. Célja, hogy inspirálja a fiatalokat a tudományos pályára lépésre, illetve közelebb hozza, és megfoghatóbbá tegye a kísérleti részecskefizikát a hétköznapi emberek számára is. Jöhet a Nagy Bumm?
Kubovics Márta, Scindikátor 2018 döntős, BME Vegyész és Biomérnöki Kar, MSc hallgató
Növényi kivonatok felhasználásának sokszínűsége
Márta most másodéves mesterszakos vegyészmérnök hallgató, három éve végez kutatói munkát a BME Vegyész és Biomérnöki Karának Extrakciós kutatócsoportjában. A sikeres karrierépítéshez ő is elengedhetetlennek tartja a kommunikációs készségek fejlesztését, jól tudja, hogy arra saját kutatási területének bemutatásához is szüksége van. Saját kutatási témája és önfejlesztés lehetőségei iránt egyaránt elkötelezett kutató személyét ismerhetjük meg benne. Szereti feszegetni a határait, számára új területeket megismerni. Márta kitartását és remek figyelemösszpontosítását bizonyítja, hogy 12 évig úszott, szabadidejében pedig szeret falat mászni, festeni és szívesen rajzol portrékat is.
Magyar Bálint, SCIndikátor 2018 döntős
A mesterséges intelligencia is tanul, akárcsak mi, de vajon mit és hogyan?
Bálint algoritmus fejlesztőként dolgozik egy okosváros-megoldásokat fejlesztő vállalatnál. Idén fejezte be mesterképzését a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen info-bionika szakon. Egyetemi kutatása során mesterséges neurális hálózatok vizsgálatával, vizualizációjával foglalkozott, mely eszközök a legtöbb mai mesterséges intelligencián alapuló rendszer agyát képezik . Így vélekedik tudományos szenvedéllyéről:
“Szeretném, ha a manapság népszerű mesterséges intelligencia szavak mögött minél többen látnák a valódi tartalmat, ismernék annak határait, lehetőségeit.”
Az további információk és jelentkezés: ÉRDEKEL